Forum PC-DVB Strona Główna
 Forum
¤  Forum PC-DVB Strona Główna
¤  Zobacz posty od ostatniej wizyty
¤  Zobacz swoje posty
¤  Zobacz posty bez odpowiedzi
PC-DVB
FORUM UŻYTKOWNIKÓW DVB (PC)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie  RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
ProgDVB

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PC-DVB Strona Główna -> Nasz FAQ Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
ProgDVB
Autor Wiadomość
drNO
Administrator
Administrator



Dołączył: 28 Lis 2005
Posty: 861
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 9:47, 08 Gru 2005    Temat postu: ProgDVB
 
Omyłkowo usunięty przeze mnie post mad85 - sorki
javascript:emoticon('Embarassed')
Embarassed
Mysle, że ten opis może sie przydać początkującym uzytkownikom

ProgDVBTo oprogramowanie daje nam możliwość poznania całej zasady działania karty DVB oraz jej maksymalne wykorzystanie.

[link widoczny dla zalogowanych]

Chociaż program wygląda niepozornie mamy do czynienia z naprawdę mocnym narzędziem Do obsługi karty DVB. Nasza karta musi niestety spełnić jeden podstawowy warunek:
- musi być kompatybilna z programem.

Szukamy kanałów

[link widoczny dla zalogowanych]

Aby uniknąć problemu z tzw. „szukaniem programów” (niestety program, nie tylko ten znajduje o dużo kanałów mniej niż powinien) zawszę radzę zaopatrzyć się w tzw. Gotowa listę kanałów, która po przekopiowaniu gotowa jest do pracy. Inna metoda, bardziej pracochłonna, niemniej skuteczna – to ręczne wpisywanie parametrów danego kanału.


Parametry odpowiedzialne za odbiór danego kanału znajdują się w „Channel Property” i przedstawione są na poniższym screenie.

[link widoczny dla zalogowanych]

Dla początkujących radzę jednak zaopatrzyć jednak w gotowa listę i w miarę poznania zasad dotyczących ustawień typu „frequency”, „PID”, „PCR”, systemów kodowania eksperymentować z ustawieniami. Odnośnie kanałów dodam jeszcze tylko tyle, iż ilość kanałów zależna jest oczywiście od ukierunkowania anteny (Astra, Hotbird itd.). Dwaj odwiecznie „wrogowie” – Astra, Hotbird sprawiają, iż najrozsądniejszym wyjściem jest instalacja dwóch anten, bądź też obrotnicy. W moim przypadku wykorzystałem ciekawe urządzenie noszące nazwę „Diseqc”. Dwa przewody z dwóch anten (Astra ,Hotbird) podłączone są do wspomnianego przełącznika wielkości paczki zapałek ,który łączy się z wejściem sygnału karty DVB . Jego inteligencja polega na automatycznym przełączaniu anten – źródła sygnału, w zależności od odwiedzanego kanału (Astra, Hotbird). W ten sposób ilość kanałów dostępnych za pośrednictwem dwóch konwerterów satelitarnych sięga liczby ok. 1500-2000. Liczba ta być może jest dla niektórych zawrotna ale trzeba uzmysłowić sobie fakt iż samych kanałów radiowych może być, w zależności od wczytanej listy kanałów czy skuteczności ich wyszukania ok. 1000.

Być może spotkaliście się już ze słowem „provider”, „pakiet”, nazwy te pomogą zobrazować nieco całą strukturę nadawania przez stacje telewizyjne. Pakiet, jak sama nazwa wskazuje to zbiór programów nadających przez jedna, główną stację TV. Słowo pakiet przyjęło się na tyle ,iż dziś wystarczy powiedzieć Cyfra+ i wszyscy wiedzą iż chodzi o jej cały pakiet w skład którego wchodzi ok. 40 kanałów. I tak: głównych dostępnych pakietów jest kilkadziesiąt, w każdym po kilkadziesiąt, czasem więcej kanałów, do tego dochodzą stacje pojedyncze np. „Polonia”, przez co suma daje często zawrotna liczbę.

Jakość cyfrowych programów TV SAT

99% stacji telewizyjnych oferuje obraz w postaci MPEG2, a dźwięk w postaci Stereo MPEG Layer II 48KHz.Oznacza to iż zarówno obraz jak i dźwięk powinien zadowolić nawet najbardziej wymagającego kinomana. To jednak nie wszystko. Można spotkać kanały TV nadające filmy w formacie 16/9 z dźwiękiem AC3. Takie kanały jak „Premiere” ,„Premiere Direct” ,czy darmowy „PRO7” to naprawdę jakość zbliżona do tego co oferuje nam format DVD . Ciekawostka jest, iż nawet rodzimy „TVN” posiada w swym repertuarze pozycje filmowe ze ścieżką dźwiękową AC3. Każdy z czytających na pewno zastanawia się jak wygląda możliwość zapisu takiego materiału np. filmu na dysku twardym?. Przed odpowiedzią na to pytanie musimy najpierw poznać ciekawą „sztuczkę” zastosowana w kartach DVB .Sztuczka ta nosi nazwę „Stream”.

Pluginy” czyli rozszerzenie możliwości ProgDVB

Popularne systemy kodowań telewizji cyfrowej. Funkcję pluginów zna chyba każdy, podczepione do konkretnego programu zwiększają jego możliwości. Tak samo jest w przypadku „ProgDVB”. Główne, najpopularniejsze pluginy to pliki w postaci „dll-i” umożliwiające dekodowanie płatnych kanałów cyfrowych. Z racji „śliskości” tematu nie podam tutaj żadnych dokładnych informacji dotyczących odkodowania platform, skupie się tylko na krótkiej specyfikacji zabezpieczeń.

Pluginy to nie tylko łamanie zabezpieczeń. W moim przypadku niezastąpiony stał się plugin o nazwie: „PoorManCam” - to plugin, który potrafi wykorzystać opłacaną kartę Cyfry+, przez co mogę delektować się pakietem Cyfry+ na karcie DVB. W celu wykorzystania oryginalnej, podkreślam – opłacanej karty Cyfry+ potrzebna jest dodatkowo „przejściówka” o nazwie „Phoenix programmer”, do której wkładamy kartę Cyfry+, a który z kolei łączy się za pośrednictwem portu szeregowego z komputerem.

Dalsze pluginy dotyczą praktycznie każdej przydatnej funkcji, która można zastosować w programie „ProgDVB”:

* AC3 – plugin odpowiedzialny za dekodowanie sygnału AC3 za pośrednictwem karty dźwiękowej
* MegoRadio – plugin potrafiący ściągać stream z popularnego „MP3 Radio”.
_________________
Zawsze i wszdzie tylko MKS!!!!!!!! Embarassed Embarassed Embarassed



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
midori
Forum Master
Forum Master



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 311
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z nienacka

PostWysłany: Czw 17:27, 08 Gru 2005    Temat postu:
 
Cytat:

czy darmowy „PRO7” to naprawdę jakość zbliżona do tego co oferuje nam format DVD .



biorąc po uwagę że zdarzają się przekazy z wiekszym bitarte niż na dvd to śmiem twierdzić że DVB potrafi zaoferowac lepszą jakość. a jesli weźmie się pod uwagęDVD ze szmatławców mające czasem tylko 2.5 MBit/s to już w ogóle nie ma porównania



Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PC-DVB Strona Główna -> Nasz FAQ Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Powered by phpBB © 2004 phpBB Group
Galaxian Theme 1.0.2 by Twisted Galaxy